FC Zlín oficiální web

Cedidla a Kolář: „EURO? Je to motivace, absolutní prioritu má ale v tuto chvíli záchrana Zlína!“


28.03.2023


V posledním přípravném utkání před mistrovstvím Evropy remizovala reprezentace do 21 let s Nizozemskem 1:1. V základní jedenáctce figurovali i naši dva talentovaní ŠEVCI Martin Cedidla a Jakub Kolář. Oba hráči zasáhli i do prvního přípravného zápasu, který odehráli s Belgií. 

Zlínští mladíci strávili ve španělské Murcii celý týden a za sebou mají přípravné zápasy proti Belgii a Nizozemsku. Martin Cedidla nastoupil v obou zápasech v základní sestavě, Jakub Kolář zase odehrál celé utkání s Nizozemskem a s Belgií pak poslední 4 minuty. 

„V prvním zápase s Belgii nám vycházel skvěle presink, soupeře jsme prvních 30 minut prakticky nepustili k našemu vápnu. Poté se utkání řekl bych vyrovnalo a skončilo spravedlivou bezbrankovou remízou. Tenhle zapas jsem hrál na své obvykle pozici na pravé obraně a myslím si, že nám všem na hřišti vyšel slušně,“ hodnotí Martin Cedidla s tím, že naopak včerejší utkání s Nizozemskem si vyzkoušel neobvyklý post vlevo. „Nehrávám na této pozici pravidelně, takže jsem rád, že jsem si to tam mohl zkusit,“ dodává Ceďa, který proti Nizozemsku odehrál 61 minut.  

Kvalita druhého soupeře byla obrovská, takže s remízou jsou nakonec spokojeni. „Po tomto zápase jsem byl daleko více unavený než po zápase s Belgií. Teď je důležité se dobře zregenerovat a připravit se na sobotní zápas s Budějovicemi,“ připomíná Jakub Kolář. 

Oba hráči si soustředění ve Španělsku velmi pochvalují. „Výborná úroveň, podmínky i soupeři, se kterými jsme se utkali byli na top úrovni a myslím, že jsme v obou zápasech obstáli,“ hodnotí Koli. 

Na evropském šampionátu, který bude na přelomu června a července hostit Rumunsko s Gruzií, se čeští mladíci utkají v základní skupině s Anglií, obhájcem titulu Německem a Izraelem.

„Je to pro mě motivace do další práce, přece jen na ME se každý nedostane a člověk jej nehraje každý den. Primárně se však teď budu soustředit na naši záchranu v lize, pak to může být hezký bonus,“ zdůraznil Martin Cedidla a ve stejném duchu ho doplnil i parťák ze zlínské kabiny. „Nad EUREM momentálně nepřemýšlím, protože máme s naším týmem ve Zlíně starosti se záchranou ligy, a to je pro mě absolutní priorita,“ vzkazuje Jakub Kolář.   
 

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec338131242:4837
2.Bohemians338121332:4636
3.Pardubice33971734:4734
4.Karviná33781837:5829
5.Č. Budějovice33771939:6728
6.Zlín335121639:6627