FC Zlín oficiální web

Ševci doma podlehli Plzni

29.10.2022

Zlín na Letné přivítal neporaženou Viktorii Plzeň a na hřišti bylo znát, že se utkává první tým s předposledním. Hosté měli utkání pod kontrolou po celý zápas. Do vedení šla Viktoria ve 20. minutě, když se prosadil Jirka. Další góly ve druhé půli přidali Chorý a opět Erik Jirka. Ševci tak doma prohráli 0:3.

Počet diváků: 3965

FC Trinity Zlín: Rakovan – Kolář, Simerský, Procházka (C) – Reiter (60. Bartošák), Hlinka (85. Didiba), Hrubý (38. Silný), Čanturišvili – Janetzký – Jawo (85. Fantiš), Drame (60. Vukadinović), trenér: Jelínek.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Havel, Hejda (C), Pernica, Jemelka – Bucha, Kalvach (78. Ndiaye) – Jirka (86. Kronus), Vlkanova (78. Čermák), Pilař (69. Holík) – Chorý (86. Bassey), trenér: Bílek.

V deváté minutě vybojovali hosté roh. Kalvach poslal centr na přední tyč, tam se do hlavičky dostal Pernica, který prodloužil balón na zadní tyč, kde hlavičkoval Hejda, ale jeho zakončení šlo vedle. V patnácté minutě přišel centr do šestnáctky, kde se pokusil zakončit Chorý a po něm Pilař. Jeden neúspěšně, druhému zblokovala střelu obrana.

Ve dvacáté minutě přišel centr do vápna, tam se míče chopil Erik Jirka a střelou přes obránce zakončil na bližší tyč. Rakovanovi balón prošel kolem nohy do sítě a Viktoria vedla 1:0. O tři minuty později hlavičkoval na bližší tyči Vlkanova, ale jeho zakončení šlo vedle.

Před koncem první půle likvidovala zlínská obrana nebezpečnou přihrávku na malé vápno. První poločas nabídl jeden gól a také hodně nepřesností. Ševci si žádnou pořádnou šanci nevypracovali a Plzeň jakoby s jedním gólem byla spokojená. Do šaten se tak po poločase šlo za stavu 1:0 pro hostující celek.

Vstup do druhé půle vyšel lépe ševcům. Pěknou akci ze strany zakončoval ve vápně z blízkosti Silný a ač byl z úhlu, dokázal vybojovat roh. Pak se ale z první vážnější šance ve druhém poločase dokázala Plzeň hned prosadit. Byl u toho opět Jirka, který ze strany poslal naprosto přesný pas před bránu, který prošel kolem obrany i Rakovana až k nohám Tomáše Chorého, jenž už neměl problém zakončit do zcela odkryté brány. 2:0 pro Plzeň.

V 56. minutě zakončoval v dobré pozici Jawo, ale jeho hlavička šla nad břevno. Pět minut na to natáhl k ráně Hlinka, ale jeho tvrdou střelu zblokoval jeden z obránců. Podobně to pak zkoušel i Vukadinovič. Jeho rána už sice prošla, ale nemířila přesně. V 68. minutě přišla pro Zlínské definitivní rána. Chorý pobídnul přihrávkou za obranu Erika Jirku, který byl sám před Rakovanem a dokázal následně i přesně zakončit. Viktoria tak vedla už 3:0.

V 73. minutě byli ševci blízko ke gólu. Po centru před bránu sice hlavičkoval hostující Kalvach, ale míč od něj zamířil na plzeňskou bránu, kde se Staněk musel hodně natahovat, aby balón vytáhnul na roh. V 81. minutě to z dálky zkusil Vukadinovič, ale marně. Zlín proti Plzni neodehrál dobrý zápas a musel tak zkousnout porážku 0:3.