FC Zlín oficiální web

Ševci na Bohemce vedli o dvě branky, nakonec se domů vrací bez bodů

05.11.2022

Tento zápas bude hodně mrzet. Ševci odehráli proti Bohemians dobrý první poločas a po gólech Filla a Vakha vedli 2:0. Ve druhé půli ale přišel kolaps. Zlín v rozmezí jednatřiceti minut inkasoval tři branky a zcela utkání ztratil. Svěřenci trenéra Jelínka musí zkousnout krutou porážku 2:3.

Bohemians Praha 1905

3:2

0:2

15. kolo - F:L, 5.11.2022, 15.00 hod.
Městský stadion Ďolíček

FC Trinity Zlín

Branky: 55. Křapka, 67. Hůlka, 86. Květ – 30. Fillo, 36. Čanturišvili ŽK: 87. Květ – 45+3. Janetzký, 63. Fillo, 76. V. Procházka, 86. Rakovan, 90. Fantiš
Rozhodčí: Szikszay – Váňa, Volf
Počet diváků: 4671

Bohemians Praha 1905: Bačkovský – Köstl, Hůlka, Křapka – Dostál (61. Beran), Jindřišek (C), Květ (90+4. Dan. Krch), Kovařík (46. Puškáč) – Hronek, Prekop (86. Nový) – Drchal (86. Mužík), trenér: Veselý.

FC Trinity Zlín: Rakovan – Kolář, Simerský, Procházka (C), Bartošák (69. Fantiš) – Hlinka, Janetzký – Vukadinović (69. Jawo), Čanturišvili, Reiter – Silný (20. Fillo), trenér: Jelínek.

V páté minutě byla k vidění první střela na branku v zápase. Po centru do vápna přišla hlavička, balón se ocitnul kousek za šestnáctkou a do střely se odtud opřel Květ. Rána to nebyla příjemná, ale Rakovan byl dobře postaven a míč schoval do náruče. V deváté minutě měli domácí další příležitost. Po rohu Květa se k hlavičce dostal Hůlka a jeho zakončení skončilo jen kousek nad břevnem.

V jedenácté minutě zahrávali Bohemians další roh. Po něm na zadní tyči zakončoval Drchal, ale jeho střelu obrana zblokovala na roh. V 17. minutě přišla první střela Zlína. Hlinka se napřáhl k ráně z dálky, ale bránu vysoko přestřelil. O dvě minuty později si ševci vypracovali daleko lepší příležitost. Obrana domácích nedokázala odvrátit míč do vápna, balón skončil na nohách Bartošáka, který zakončil a Bačkovský měl plné rukavice práce, aby jeho střelu vyrazil.

Ve 23. minutě zahrozil Vakho. Ten si nabíhal ze strany, pak si míč stáhl na střed, vypálil ostře k tyči a Bačkovský opět musel k zemi a jeho pokus vyrážel na roh. O čtyři minuty později hlavičkoval ve vápně Köstl, ale jeho zakončení šlo vedle. Pak ale přišla akce na druhé straně. Obrana Bohemky odvrátila centr do vápna na druhou stranu, kde se ale k míči dostal Vakho. Ten poslal další centr před bránu, kde si skvěle naběhl střídající Martin Fillo a hlavičkou otevřel skóre utkání. Ševci vedli 1:0!

Bohemka sice měla balón více na kopačkách, ale Zlín byl tím týmem, který dával góly. Vakho si opět ze strany natáhl míč krásně na střed, aby měl prostor zakončit přes obránce. Vyslal jedovatou střelu, která ještě před gólmanem skočila, odrazila se o tyč a zapadla do sítě. Bačkovský jen nevěřícně přihlížel. Ševci z ničeho nic vedli 2:0!

Ke konci poločasu natáhl k nebezpečné střele přes obránce Kovařík, ale Rakovan šel k zemi a jeho ránu ztlumil v rukavicích. Ševci byli v první půli velice efektivní a hráli, co potřebovali. Do šaten tak mohli odcházet spokojeni a s vedením 2:0.

Na úvod druhého poločasu se prohnal po straně Vukadinovič. Ten se dostal až do vápna, pokusil se zakončit, ale byl už hodně z úhlu. Přesto jeho střelu musel Bačkovský vyrážet. V 55. minutě ale přišla pro ševce komplikace. Hronek poslal nadýchaný míč před bránu. Vysoký centr dopadl přímo na hlavu Antonína Křapky a ten trknul balón na vzdálenější tyč a Rakovan se marně natahoval. Zlín tak vedl už jen o gól.

Tři minutu poté vypracoval Vakho šanci pro Vukadinoviče. Ten vypálil z první kousek za malým vápnem a Bačkovský vyrazil střelu na roh. Po rohovém kopu dostali ševci míč do sítě, ale bylo to po faulu na gólmana, takže branka neplatila. V 67. minutě zahrávali domácí po stupňujícím tlaku roh. Květ poslal balón na přední tyč, tam se k hlavičce dostal Lukáš Hůlka a ten míč usměrnil za záda Rakovana. Vedení Zlína bylo fuč. Stav utkání byl 2:2.

V 84. minutě mohlo být pro ševce ještě hůř. Hronek poslal centr na druhou stranu, kde si nabíhal na zadní tyč Prekop. Ten měl před sebou zcela odkrytou bránu, ale nedokázal ji trefit. V 86. minutě se obrana ševců nedohodla a k míči se dostal Roman Květ. Ten neváhal, natáhl k ráně, která zapadla přesně k tyči a otočka byla na světe. Zlín prohrával 2:3.

Na tomto stavu už se v utkání nic nezměnilo. Bohemians si vedení zkušeně pohlídali a dovedli zápas do vítězného konce. Ševci se musí smířit s těžkou porážkou, která bude hodně mrzet. Ani vedení 2:0 nestačilo. Zlín se domů vrací bez bodů.