FC Zlín oficiální web

Ševci v poháru MOL Cup končí. Doma nestačili na Vyškov

17.11.2022

Ševci v osmifinále letošního ročníku poháru MOL Cup končí. Na domácí půdě nestačili na druholigový Vyškov, když pět minut před koncem rozhodl Alegue.

FC TRINITY Zlín

0:1

0:0

Osmifinále. kolo - MOL Cup, 17.11.2022, 16.00 hod.
Stadion Letná

MFK Vyškov

Branky: 85. Alegue ŽK: 58. Oulehla, 87. Klesa ČK: 90+3. Hrubý
Rozhodčí: Radina – Horák, Vlček, Volek
Počet diváků: 1944

FC TRINITY Zlín: Rakovan – Simerský, Fillo, Hrubý, Reiter – Chanturischvili, Silný, Procházka, Bartošák, Hlinka – Vukadinovič Náhradníci: Číž, Didiba, Dramé, Hellebrand, Janetzký, Jawo, Šiška Trenér: Vít Vrtělka

MFK Vyškov: Jícha – Dweh, Ilko, Štěpánek – Alegue, Jambor, Lacík, Oulehla, Srubek – Fofana, Kanakimana Náhradníci: Cabadaj, Klesa, Kvapil, Lahodný, Moučka, Němeček, Williams Trenér: Jan Trousil

Úvodní šanci zápasu si vypracovali Zlínští, ale Vakho průnik do vápna v branku neproměnil. Na opačné straně se do brejku řítil Fofana, jenž na opačné straně hledal volného Lacíka, ten však ještě vracel míč do druhé vlny a následná rána z první šla nad.

Po čtvrt hodině zahrozili hosté, když rohový kop usměrnil před bránu Štěpánek, zakončení Srubka lapil brankář Rakovan. Ve 34. minutě se v největší šanci ševců ocitl Fillo, ale ve skluzu z úrovně penaltového puntíku minul.

Před odchodem do kabin mohli jít do vedení hosté, ale nejprve Lacík střelou z hranice malého vápna minul, poté nevyužil zaváhání Rakovana a prázdnou bránu netrefil.

Zlínští vstoupili aktivně do druhé půle a už po třech minutách se ve stoprocentní šanci ocitl Hrubý, když se ocitl sám na penaltovém puntíku, trefil však pouze hostujícího brankáře.

Hra se přelévala ze strany na stranu a po hodině hry zahrozili opět hosté, ale aktivní Lacík po úniku přes levou stranu hledal ve vápně spoluhráče, tomu míč ukopl na roh Bartošák. Po rohovém kopu hosté hlavičkou orazítkovali břevno.

V 78. minutě si míč navedl Hrubý a střelou z hranice pokutového území orazítkoval břevno.  Pět minut před koncem už se radovali hosté. Chybnou rozehrávku domácích vypíchli napadající hosté a do samostatného úniku se tak dostal Alegue, který se kličkou dostal kolem Rakovana a uklidil míč do prázdné brány – 0:1.

Ševci už v závěru reagovat nedokázali a v poháru tak končí.