FC Zlín oficiální web

Skvělý taktický výkon! Ševci vezou ze Sparty bod

03.09.2022

Svěřenci kouče Jana Jelínka přijeli na Spartu takticky dobře připraveni a hráči po celý zápas pečlivě plnili své úkoly. A co se jim nepovedlo, to zachránil skvělý Matej Rakovan, který předvedl nejeden povedený zákrok. Utkání mohli dokonce ševci přetavit ve svůj prospěch, když v nastaveném čase byl Silný tváří v tvář brankáři, ale gól vstřelit nedokázal. Zlínští si tak vezou ze Sparty bod za remízu 0:0.

Počet diváků: 12354

AC Sparta Praha: Holec – Mejdr (65. Wiesner), Sörensen, Zelený (46. Panák), Höjer – Daněk, Pavelka (C), Sadílek (46. Fortelný), Jankto (65. Juliš) – Čvančara, Kuchta (76. Karabec), trenér: Priske.

FC Trinity Zlín: Rakovan – J. Kolář, V. Procházka (C), Bartošák (58. Silný), Simerský – Reiter – Fillo (71. Y. Dramé), R. Hrubý, Janetzký, Čanturišvili – Jawo (90. Hloušek), trenér: Jelínek.

Ve 4. minutě se míč odrazil k nohám Jawa, ten kousek za vápnem natáhl k ráně, ale jeho dělovka proletěla vedle brány. Chvíli po něm to podobně zkoušel z dálky Pavelka a také bránu netrefil. V 11. minutě šli ševci do protiútoku, ale cent Vakha skončil v rukavicích Holce. Ve 14. minutě zahrávali domácí standardku ze strany. Centr do vápna ale ševci dobře odvrátili do bezpečí.

Zlínští se ale především soustředili na obranu a čekali na brejky. A první půl hodiny se jim to dařilo. Sparta sice držela balón, ale žádnou vážnější šanci si nevypracovala. Až ve 32. minutě pálil ve vápně Kuchta, ale jeho ránu srazila obrana na roh. Pražané pak zahrávali dva rohové kopy, standardku, ale ve všech případech byla obrana Zlína precizní.

Ve 43. minutě Sparta poprvé z rohu dokázala zakončit, ale hlavička Zeleného letěla nad bránu. Pražané v závěru první půle měli velkou šanci. Největší v celém poločase. Po rohovém kopu se k hlavičce na malém vápně dostal Sörensen, jeho hlavičku ještě tečoval Kuchta, ale fantastický zákrok Rakovana udržel míč před brankovou čárou. Po prvním poločase byl stav 0:0.

Na začátku druhé půle se Sparta pustila hned do tlaku. Z toho pramenila střela Čvančary z hranice šestnáctky, ale Rakovan předvedl další pohotový zákrok. Ale domácí přitápěli pod kotlem a míč byl neustále v okolí šestnáctky Zlína. Největší šanci utkání ale měli paradoxně ševci. Jawo se na půlce dostal k míči, hnal si to kupředu do protiútoku, kde ho podpořil Fillo. Jawo ho vybídl k náběhu za obranu, Fillo se dostal až do zakončení v šestnáctce a orazítkoval břevno sparťanské brány.

V 61. minutě ševci opět zahrozili. Byl to střídající Silný, který si navedl míč ke střele, opřel se do rány a ta šla kousek nad bránu. Po něm to z dálky na druhé straně zkusil Pavelka, ale také mířil nad. V 63. minutě měl velkou příležitost Kuchta. Byl sám proti Rakovanovi, ale zlínská brankář předvedl další skvělý zákrok a střelu vyrazil na tyč.

V 73. minutě centroval Jawo ze strany, ale jeho pokus srazila obrana Sparty a míč nabral směr na branku a skončil jen kousek nad břevnem. Holce to pěkně vylekalo. Chvíli poté zahrávali Zlínští roh, zakončoval hlavičkou Kolář, ale balón skončil v moci Holce. Čím víc se blížil konec utkání, tím více míčů létalo do pokutového území Zlína. Obrana ševců i Rakovan museli být neustále připraveni.

V 87. minutě zahrávali domácí přímý kop. Čvančara se z dálky opřel do míče, ale bránu vysoko přestřelil. V poslední minutě základní hrací doby se řítil do brejku Jawo. Už ale neměl potřebnou rychlost, zkusil střelu zpoza vápna, ale mířil mimo. V nastaveném čase, ještě Rakovan čelil zakončení po rohovém kopu, ale s jistotou balón schoval do rukavic.

V nastavené třetí minutě měli ševci obrovskou šanci rozhodnout. Sparta zapomněla bránit a Silný byl úplně sám proti brankáři. Měl čas i prostor, aby si ze strany vybral, co chce udělat. Zvolil střelu na bližší tyč, ale Holec jeho ránu zlikvidoval. Velká škoda pro zlínský celek. Ševci i tak mohou být spokojeni. Ze Sparty si odváží bod za remízu 0:0.