FC Zlín oficiální web

TIPSPORT MALTA CUP: Dvě penalty rozhodly utkání se Sandhausenem

17.01.2023

Ševci v zápase s posledním týmem druhé Bundesligy ztratili nadějné vedení, prohráli 1:2 a ve skupině B skončili druzí právě za německým soupeřem. Pobyt na Maltě zakončí čtvrtečním zápasem proti Liberci. Souboj o bronz se na národním stadionu Ta Qali hraje od dvanácti hodin.

SV Sandhausen

2:1

2:1

2. kolo - TIPSPORT MALTA CUP, 17.1.2023, 14.00 hod.
National Stadium

FC TRINITY Zlín

Branky: 40. Calhanoglu z pen., 45.+1. Bachmann z pen. - 17. Simerský ŽK: Dostál - Framberger, Ch. Kinsombi. Zdroj: https://zlinsky.denik.cz/fotbal-prvni-liga/sevci-na-malte-dve-penalty-rozhodly-zlin-prohral-bude-hrat-o-treti-misto-2023011.html
Rozhodčí: Portelli – Muscat, Curtis (všichni Malta).

SV Sandhausen:

FC TRINITY Zlín: Dostál - Cedidla, Kolář (46. Jeřábek), Simerský, Fillo (46. Bartošák) - Vakho (60. Fantiš), Hlinka (46. Hrubý), Didiba (60. Hellebrand), Drame (60. Vukadinović) - Kozák (60. Silný), Balaj (60. Slončík). Trenér: Pavel Vrba.

První šance zápasu přišla po patnácti odehraných minutách, když kapitán německého celku z hranice malého vápna hlavičkoval nad.

A tak se hlavou prosadil na opačné straně Simerský, jenž využil centr Čanturišviliho ze standardní situace a poslal ševce do vedení 1:0!

Ve 26. minutě přišla další standardní situace a odvrácený míč na šestnáctku vypálil těsně vedle brány Martin Fillo. Poté to zkoušel z dálky Čanturišvili, brankáře Ajdiniho nepřekvapil.

Ve 39. minutě nařídil rozhodčí pokutový kop po zákroku Dostála. K penaltovému puntíku se postavil Calhanoglu a střelou k pravé tyči vyrovnal na 1:1.

Těsně před odchodem do kabin nařídil sudí druhý pokutový kop pro Sandhausen. Tentokrát zahrával Bachmann a rovněž střelou k pravé tyči rozvlnil síť za Stanislavem Dostálem - 2:1.

V úvodu druhé půle to zkoušel Hrubý, z hranice pokutového území však zamířil pouze vedle.

Druhá půle mnoho zajímavého nenabídla a tak jsme se dočkali až v 80. minutě. Zajímavou přihrávkou vybídl Hrubý ke skórování Silného, ten ale zakončit nedokázal a Zlínští zahrávali rohový kop.

K tomu se postavil Bartošák a odvrácený míč zakončoval Slončík, mířil ale pouze do jednoho z obránců. Vzápětí mířil nad Vukadinović.

V poslední minutě základní hrací doby centroval Vukadinović a po centru se natahoval Simerský, na zadní tyči ještě mohl zakončit Fantiš, míč však skočil pouze v zámezí.

Zlínští tak ve druhém utkání skupiny B podlehli německému celku SV Sandhausen. Už ve čtvrtek si zahrají o třetí místo se Slovanem Liberec. Večer pak odletí zpátky domů.