FC Zlín oficiální web

TIPSPORT MALTA CUP: Na úvod turnaje remíza s Trnavou

11.01.2023

Ševci nevstoupili do utkání se slovenským celkem dobře a už ve 13. minutě prohrávali díky brance Azeveda. Po změně stran vyrovnal dalekonosnou ranou Marek Hlinka a ševci byli po i zbytek druhé půle lepším týmem, přesto berou v úvodním duelu skupiny B pouze bod za remízu 1:1.

FC Spartak Trnava

1:1

1:0

1. kolo - TIPSPORT MALTA CUP, 11.1.2023, 16.00 hod.
National Stadium

FC TRINITY Zlín

Branky: 13. Azevedo - 50. Hlinka

FC Spartak Trnava:

FC TRINITY Zlín: Rakovan (46. Dostál) – Cedidla (46. Reiter), Procházka (65. Kolář) Jeřábek (65. Simerský), Bartošák – Fillo (65. Drame), Hlinka, Hrubý, Janetzký (65. Slončík) - Vukadinović, Fantiš (46. Silný). Trenér: Vrba

V úvodu zápasu si zavařila zlínská obrana, když špatnou rozehrávku Jeřábka útočník Trnavy nepotrestal.

Ve 12. minutě se mohl radovat náš tým. Nepříjemný centr do pokutového území nedokázal do brány dostat nikdo z útočících hráčů a míč se tak ocitl na zadní tyči u Vukadinoviče, jeho zakončení ovšem zblokoval jeden z obránců.

A tak se vzápětí na opačné straně radoval soupeř. Po akci na pravé straně procedili Trnavští míč do pokutového území, kde promáchl jeden z hráčů trnavského celku a míč se tak dostal k Azevedovi, jenž střelou k levé tyči překonal brankáře Rakovana – 1:0.

O minutu později mohlo být vyrovnáno. Bartošák našel od rohového praporku Hrubého, jeho hlavička se však mezi tři tyče nevešla.

Ve 23. minutě mohli jít Trnavští do dvoubrankového vedení, když se za obranou ševců ocitl osamocený Azevedo, v dobré pozici ovšem vysoko přestřelil.

Těsně před ochodem do kabin to vyzkoušel z hranice pokutového území Fillo, ale jeho střela mířila pouze nad. Do kabin tak šli s jednobrankovým vedením hráči slovenského celku.

Do druhé půle vstoupili lépe Zlínští a už v 50. minutě byli za aktivitu odměněni. Po kombinaci na hranici pokutového území předložil Fillo míč Hlinkovi, a ten střelou ze střední vzdálenosti propálil brankáře Takáče – 1:1.

V 65. minutě se na hřiště dostal i osmnáctiletý Slončík a hned po několika vteřinách na hřišti se mohl radovat ze vstřelené branky, v dobré pozici ale levačkou minul bránu.

Poté to z levé strany zkusil Vukadinović a jeho střelu vyrazil Takáč pouze před sebe, kde míč za jeho záda dorazil Silný, pomezní rozhodčí však zastavil radost zlínských zdviženým praporkem.

V závěru mohl dvakrát rozhodnout Silný. Nejprve nedokázal dorazit vyraženou střelu Slončíka, v poslední minutě jej ve vyložené šanci na malém vápně vychytal výborným zákrokem brankář Takáč.

Ševci tak i přes dobrý výkon především ve druhém poločase berou z úvodního zápasu skupiny B pouze bod za remízu 1:1.