FC Zlín oficiální web

TIPSPORT MALTA CUP: Ševci v souboji o bronz neuspěli

19.01.2023

Svěřenci trenéra Pavla Vrby v závěrečném duelu o bronz podlehli Liberci 0:3 a obsadili na Tipsport Malta Cup čtvrté místo. Souboj účastníků české FORTUNA:LIGY na národním maltském stadionu Ta Qali již v první půli rozhodli Fukala s Ghalim, třetí gól přidal po přestávce Preisler.

FC Slovan Liberec

3:0

2:0

3. kolo - TIPSPORT MALTA CUP, 19.1.2023, 12.00 hod.
National Stadium

FC TRINITY Zlín

Branky: Branky: 19. Fukala, 29. Ghali, 59. Preisler
Rozhodčí: Cann – Scerri, Apap (všichni Malta).

FC Slovan Liberec: Vliegen (46. Bačkovský) - Gebre Selassie (66. Lehocki), Prebsl, Pourzitidis – Fukala (66. Polyak), Varfolomejev, Valenta (46. Červ), Višinský (46. Frýdek), Preisler - Olatunji (46. Rabušic), Ghali (46. Rondić). Trenér: Kozel.

FC TRINITY Zlín: Rakovan - Kolář, Simerský, Jeřábek (46. Cedidla) – Didiba (61. Hellebrand), Hlinka (46. Hrubý) – Vukadinović (46. Dramé), Janetzký (46. Fantiš), Bartošák (74. Slončík) – Kozák (61. Balaj), Silný (46. Čanturišvili). Trenér: Vrba.

Ševci zahrozili poprvé 6. minutě zápasu. Na rohový kop Bartoška si naskočil Silný a jeho hlavičce zabránil v cestě do sítě pozorný brankář Vliegen.

Na opačné straně mířil vedle Olatunji. V 19. minutě už se skóre měnilo. Po centru z levé strany se prosadil hlavičkující Fukala a poslal liberecké do vedení 1:0.

Po půl hodině hry se měnilo skóre podruhé. Po průniku z pravé strany přišel centr na zadní tyč, kde byl neobsazený Ghali a míč uklidil do sítě Rakovana - 2:0.

Liberec hrozil i po poločasové přestávce, hlavičku z malého vápna však Rakovan lapil. Na opačné straně se řítil na Bačkovského sám na Čanturišvili, na libereckého brankáře ovšem nevyzrál.

A tak se na opačné straně opět radovali Liberečtí. Střelu Rondiče vyrazil Rakovan a dorážku usměrnil k pravé tyči Preisler - 3:0.

V 62. minutě se do šance řítil z pravé strany Cedidla, ale trefil pouze boční síť. V totožné situaci se ocitl i o deset minut později, ani tentokrát neuspěl.

Nadějný brejk pak pro Liberecké vedl Rondić, v přečíslení ovšem zvolil nedůraznou střelu, se kterou si hravě Rakovan poradil. V dobré situaci se pak objevil Purzitidis, jeho přihrávku ale stačil odklidit na roh Simerský.

V 84. minutě centroval Čanturišvili a hledal ve vápně Balaje, ten v dobré pozici míč za záda Bačkovského neusměrnil.

Zlínští tak po porážce 0:3 obsadili na turnaji Tipsport Malta Cup 2023 čtvrté místo. Ve čtvrtek večer odletí domů. Po volném víkendu se začnou chystat na jarní start FORTUNA:LIGY. Druhou polovinu sezony odstartují příští neděli doma proti Baníku Ostrava.