FC Trinity Zlín oficiální web

Zlínské fotbalistky vstoupily do přípravy vítězně

02.08.2022

Ženy FC TRINITY Zlín mají za sebou první přípravný zápas: ve velice pohostinném prostředí ve slovenské Beluši u Púchova porazily za stálého deště ženy FK Beluša, které hrají skupinu II. slovenské ligy, jednoznačně 6:0.

Domácí hráčky nastoupily do zápasu pouze v devíti, až v průběhu prvního poločasu jejich sestavu doplnily další hráčky. To určilo počáteční ráz střetnutí – hostující ženy držely míč na svých kopačkách a přitlačily domácí tým k jeho brance. Ve třetí minutě vystřelila pěkně k tyči ze 20 metrů Nela Ševčíková, domácí gólmanka stačila střelu jen vyrazit, a u míče byla nejrychleji Barbora Marholtová, jež pohodlně otevřela skóre.

Hned o dvě minuty později mohla stejná hráčka zvýšit, když po pěkném vysunutí Sárou Illéšovou běžela sama na branku, ale vystřelila jen do tyče. Přesto se v sedmé minutě dočkala svého druhého gólu, když ji před brankou domácích opět našla přihrávkou Sára Illéšová. Na 3:0 zvýšily ženy ze Zlína ve 25. minutě: tentokrát Sára Illéšová poslala odražený míč do sítě po akci Sáry Korvasové.

Hostující hráčky potom ubraly na tempu a dovolily několikrát zaútočit i domácím, které ale dokázaly vystřelit pouze z dálky, a s těmito střelami si spolehlivá Michaela Matlachová v brance poradila. Až těsně před poločasem ve 42. minutě poslala Eva Vyvlečková kolmou přihrávku za obranu Sáře Illéšové, a ta zvýšila na 4:0.

Do druhého poločasu trenérka Pavla Červenková poslala hráčky z lavičky včetně juniorek. Přesto ženy ve žlutomodrém i nadále domácí přehrávaly. Hned ve 47. minutě hledala Sára Illéšová po úniku ze strany před brankou Sáru Korvasovou, před kterou si domácí obránkyně srazila míč do vlastní branky na 0:5.

Ženy ze Zlína i nadále celý druhý poločas neúnavně útočily, avšak několik slibných šancí nedokázaly dotáhnout do konce. Skóre zápasu tak uzavřela až Sára Korvasová, která v 87. minutě poslala ze 20 metrů míč do šibenice domácí branky, a korunovala tak svůj dobrý výkon v prvním zápase za zlínské ženy po přestupu ze Slovácka.

Trenérka Pavla Červenková hodnotila utkání následovně: „Jednalo se o první utkání, které ovlivnily absence některých hráček včetně těch, které skončily, takže tvoříme novou osu týmu. Soupeř začal o devíti, holky prvních 25 minut v rozestavení 4-4-2 dobře kombinovaly, ale neproměnily několik šancí, rozdíl mohl být daleko vyšší. Po 25 minutách přišel útlum, připadalo mi to, jakoby naše hráčky začaly soupeře šetřit. Do druhého poločasu jsme vystřídali a změnili rozestavení na 4-5-1, střed začal fungovat lépe, ale holky neproměnily alespoň šest tutovek. Na první zápas to nebyl nejhorší výkon, ale byla tam spousta taktických chyb, je před námi ještě hodně práce. Holky 90 minut jenom útočily, soupeř naši obranu vůbec neprověřil.“

Zlínské ženy sehrají další přípravný zápas již tento pátek 5. 8. v 17.30 hodin opět na Slovensku, tentokrát v Trenčíně proti juniorkám AS Trenčín, které vybojovaly v kategorii WU19 v minulé sezóně v I. slovenské lize druhé místo.

VÝSLEDEK - příprava: FK Beluša - FC TRINITY Zlín 0:6 (0:4). Branky: Marholtová 2, Illéšová 2, Korvasová a vl. Sestava Zlína: Matlachová – Vyvlečková, Martáková, P. Ševčíková, Martináková – Novosadová, Korvasová, N. Ševčíková, Marholtová – Illéšová, Žalková. Střídaly: Hájková, Tománková, Novotná a Štichová.