FC Zlín oficiální web

Devatenáctka ševců prohrála na Širůchu gólem ze závěru, sedmnáctka vstřelila pět branek, přesto jen remizovala

03.06.2023

Hodně zajímavé duely přinesly zápasy předposledního kola nejvyšších domácích dorosteneckých soutěží. V rámci krajských derby na Širůchu nejprve devatenáctka ševců sahala proti domácímu Slovácku minimálně po bodu, aby nakonec odjela s prázdnou. Sedmnáctka ševců zase nezvládla závěr střetnutí a v dobře rozehrané partii zachraňovala divokou remízu 5:5.

Devatenáctka ševců měla slibný vstup do utkání, dostala se i do první větší šance, postupně ale začalo otěže zápasu přebírat Slovácko. To se také po standardní situaci dostalo do vedení. Žlutomodří byli do přestávky horším celkem. „První půle nám kromě úvodu příliš nevyšla. V naší hře byla spousta nepřesností, zkažených přihrávek a opticky měli navrch domácí,“ uznal zlínský trenér Jaroslav Matějíček.

Po změně stran ale začali mladí ševci více tlačit, zpřesnili kombinaci a naráz se jim dařilo nalézat cestičky k domácí bráně. Asi největší příležitost neproměnil Fuksa, jenž z blízkosti dorážel Sloukovu střelu, ale trefil jen brankáře. Vyrovnat se tak povedlo až po Petrutově akci zakončujícímu Průchovi. Žlutomodří měli navrch, vytvořili si v průběhu druhé půle řadu zajímavých situací, jenomže skóre se změnilo na druhé straně.

Domácí po dlouhém nákopu využili pravidlo o mrtvém ofsajdu, útočník, jenž se v něm nacházel, nehrál, a naopak z hloubi pole vybíhající Barát svoje sólo proměnil. Čas na vyrovnání již hosté neměli. „Minimálně bod jsme si za druhou půlku zasloužili. Výsledek je pro mě zklamáním. Za výkon po změně stran je ale musím pochválit. Začali jsme hrát více po zemi, což na domácí platilo, a jej en škoda, že jsme lépe a kvalitněji nedohráli některé z dalších nadějných příležitostí,“ mrzelo zlínského kouče.

Sedmnáctka ševců měla od začátku navrch, jenomže po nedorozumění ve vlastním vápně špatně dohrála ojedinělou situaci Slovácka a vstřelila si vlastní gól. Těsně před přestávkou ovšem žlutomodří srovnali a po změně stran ze své převahy vytěžili další dva góly. Slovácko sice snížilo, ale žlutomodří si vzali dvoubrankové vedení zpět.

Potom však přišla změna. Domácí přestali s mladými ševci soutěžit ve fotbalovosti, zjednodušili hru a dlouhými balony zaskočili zlínskou defenzivu. Ta hned třikrát inkasovala a teprve v závěru se žlutomodří museli znovu zvednout, aby alespoň srovnali. To se jim povedlo a v poslední minutě mohli ještě znovu strhnout vítězství na svoji stranu, nicméně poslední velkou příležitost celého utkání nevyužili.

„Pro nezaujatého diváka určitě zajímavý zápas. Já jsem byl s naším výkonem spokojený zhruba do 70. minuty. To jsme měli utkání pod kontrolou. Dařila se nám kombinace, dostávali jsme se do šancí a ve druhé půli jsme je začali i proměňovat. Potom jsme ale špatně reagovali na nakopávané míče a několik inkasovaných branek bylo opravdu hodně laciných. Když už to vypadalo, že si kalich hořkosti vypijeme až do dna, musím ocenit, že kluci v sobě našli sílu na zvrat a nejenže vyrovnali, ale málem urvali i výhru,“ bilancoval zlínský trenér Radek Matulík.

Velkou pochvalu a poděkování pak na dálku mladí ševci posílají také zlínským fanouškům, kteří jim na Širůchu vytvořili takřka domácí prostředí.

Již v úterý zakončí mladí ševci sezonu duely proti Mladé Boleslavi. Pozor, tentokrát se hraje na zlínské Letné. Starší dorostenci mají výkop ve 14 hodin.

VÝSLEDKY – 29. KOLO CDL: FC SLOVÁCKO “19“ – FC ZLÍN “19“ 2:1 (1:0). Branky: 23. Novotný Lukáš, 89. Barát Daniel - 80. Průcha Štěpán. Rozhodčí: Volek Stanislav - Šimoník David, Bartoň Pavel. Diváci: 83. Sestava Zlína: Mareček – Kojecký (73. Hvozdenský), Hönig, Branecký, Dorňák, Tesař (73. Hellebrand T.), Grygera (87. Ševčík), Fuksa (73. Petruta), Slouk, Průcha, Hellebrand F. (46. Hamalčík).

FC SLOVÁCKO “17“ – FC ZLÍN “17“ 5:5 (1:1). Branky: 35. Meindlschmid Petr, 63. Kosek Filip, 67. Kosek Filip, 79. Behan Marko, 84. Štuler Marek - 43. Štefan Jiří, 51. Hellebrand Tomáš, 54. Štefan Jiří, 64. Teixeira Lukas, 88. Štefan Jiří. Rozhodčí: Šimoník David - Volek Stanislav, Bartoň Pavel. Diváci: 50. Sestava Zlína: Kaňok – Vörös, Nevěřil, Dobeš, Hellebrand F. (46. Teixeira), Hellebrand T. (67. Hošťálek), Pacik, Hodulák (80. Kroča), Štefan, Dvořák (83. Tesař), Ševčík.