FC Zlín oficiální web

Patnáctku ševců nastartoval rychle inkasovaný gól k dobrému výkonu a výhře nad Hodonínem

12.03.2023

Patnáctka ševců poskočila již na druhé místo Moravskoslezské žákovské ligy. V 18. kole soutěže si poradila na Vršavě se soupeřem z Hodonína a zvítězila přesvědčivě 6:1. Čtrnáctka ševců naopak svůj duel nezvládla a prohrála 1:4.

Patnáctka ševců sice nezačala nejlépe, hned z první akce Hodonína inkasovala, ale potom už se hrálo jenom podle žlutomodrých not. „Dnes jsme utkání začali velice špatně, kdy šel soupeř hned do vedení. To nám ale možná i prospělo, protože soupeř se více zatáhl a my ho začali přehrávat. Pomohla nám hodně vyrovnávací branka, která nám dodala klid na kopačky, a ještě do poločasu jsme otočili výsledek,“ uvedl zlínský trenér Václav Pavlíček.

„Druhý poločas už byl zcela v naší režii, kluci hráli s chutí na polovině soupeře a zaslouženě jsme vysoko vyhráli. Tímto výsledkem jsme si definitivně zaručili účast v nadstavbě v TOP skupině, za což jsem velice rád, že jsme to zvládli s takovým předstihem,“ netajil svoji spokojenost s dobrým startem do jarní části sezony zlínský kouč.

Čtrnáctka ševců prohrávala po půlhodině již o dvě branky. Záhy sice žlutomodří snížili, jenomže ve druhé půli už se dvakrát prosadili jenom hosté. „Vázla nám souhra. Vyrobili jsme nad míru technicko-taktických chyb, které nám znemožnily vrátit se zpět do zápasu,“ konstatoval zlínský trenér Milan Hanko.

VÝSLEDKY – 18. KOLO MSŽL: FC ZLÍN “15“ – FK HODONÍN “15“ 6:1 (3:1). Branky: 15. Šmédek Michal, 35. Šmédek Michal, 39. Jakeš Lukáš, 49. Hlava Michal, 52. Šmédek Michal, 57. Uhlíř Michael - 1. Čejka Martin. Rozhodčí: Vychodil Michal - Novák Radek, Vičánek Tomáš. Diváci: 10. Sestava Zlína: Švenda - Uhlíř, Sotolář (Šnajdárek), Navrátil, Chudárek, Jakeš, Hlava (Vrubel), Pozzi, Veselý (Psota), Šmédek (Gřešák), Vaněk.

FC ZLÍN “14“ – FK HODONÍN “14“ 1:4 (1:2). Branky: 32. Nevrlý Jakub - 24. Vach Alexander, 30. Jurásek Adam, 51. Jančík Štěpán, 66. Jančík Štěpán. Rozhodčí: Novák Radek - Vychodil Michal, Vičánek Tomáš. Diváci: 15. Sestava Zlína: Procházka – Jaroš, Kroča, Tkáč, Juřička, Brambor, Sabák, Vávra, Parrilla, Nevrlý, Bíbr. Na střídání: Le Xuan, Matocha, Hlavňovský, Pavelka, Měřil, Truhlář, Zachara.