FC Zlín oficiální web

Sedmnáctka ševců sahala v Plzni po bodu, devatenáctka vysoko prohrála

04.03.2023

Jarní start se devatenáctce ševců nepovedl dle představ. V duelu 16. kola nejvyšší domácí celostátní soutěže prohrála v Plzni vysoko 1:6. Na západě Čech se výsledkově nedařilo ani sedmnáctce ševců. Ta podlehla domácí Viktorii 1:2.

Devatenáctka ševců se ještě ani nestihla rozkoukat a hned z první akce zápasu inkasovala. „Kluci šli do zápasu namotivovaní, bohužel tento moment je srazil psychicky hodně dolů. Plzeň na nás pak nastoupila, přehrávala nás a my jsme se za celý poločas nezmohli na žádnou pořádnou akci směrem dopředu,“ konstatoval zlínský trenér Jaroslav Matějíček.

Žlutomodří dostali další dva direkt na konci úvodní půlhodiny. Nejprve neuhlídali jednu z četných standardních situací Plzně, vzápětí chybnou malou domů namazali domácím potřetí. „Vzadu jsme byli hodně nedůslední a vyrobili jsme spoustu chyb,“ věděl zlínský kouč, jemuž se povedlo mladé ševci oživit až za cenu poločasových střídání.

„Naše hra se částečně zvedla, bohužel po další individuální chybě jsme inkasovali počtvrté,“ připomněl Jaroslav Matějíček akci domácího Haška, jenž snadno obešel hostující obránce. Pak sice snížil Ondroušek a další gól měl na kopačce Maleňák, jenomže Hašek krátce nato zkompletoval svůj hattrick a také poslední slovo měli Západočeši. „Z výsledku i předvedeného výkonu jsem zklamaný,“ nezastíral zlínský kouč.

Sedmnáctka ševců se v bojovné první půli do velkých šancí také nedostávala, nicméně Viktorii dokázala udržet na uzdě. Ihned po změně stran však žlutomodří zůstali myšlenkami ještě v kabině a dovolili domácím otevřít skóre utkání. Branka kvalitě zápasu prospěla a od té chvíle se hrál otevřený fotbal se šancemi na obou stranách. Klíčový moment přišel ve chvíli, kdy rozhodčí upřel mladým ševcům evidentní penaltu, a hned vzápětí po hezké individuální akci domácí rozhodli. Žlutomodří již ze závěrečného tlaku vytěžili pouze výsledkovou korekci.

„Na úvodní zápas to nebylo špatné, bohužel ve mně zůstává určitý pocit hořkosti kvůli neodpískané penaltě v náš prospěch. Na rozhodčí si stěžuji málokdy, dnes nás ale poškodil. Jinak kluky chválím hlavně za druhý poločas, v němž se nám kromě samotného úvodu dařilo předvádět solidní fotbal a vytvářet si i šance. To nám v prvním poločase až tolik nešlo a Plzeň měla mírně navrch,“ bilancoval zlínský trenér Radek Matulík.

Příští sobotu hostí mladí ševci na Vršavě brněnskou Zbrojovku.

VÝSLEDKY – 16. KOLO CDL: VIKTORIA PLZEŇ “19“ – FC ZLÍN “19“ 6:1 (3:0). Branky: 1. Hašek Pavel, 28. Deml Ondřej, 29. Deml Ondřej, 55. Hašek Pavel, 67. Hašek Pavel, 74. Vach Tomáš - 65. Ondroušek Jakub. Rozhodčí: Nehasil Lukáš - Pena Miroslav, Šálková Helena. Diváci: 30. Sestava Zlína: Mareček – Hönig, Ovesný, Branecký, Průcha, Maleňák, Slouk, Zábojník (46. Fuksa), Tesař (46. Ondroušek), Grygera (67. Hvozdenský), Petruta (46. Navrátil).

VIKTORIA PLZEŇ “17“ – FC ZLÍN “17“ 2:1 (0:0). Branky: 46. Šlegel Adam, 82. Panoš Jiří - 90. Dorňák Filip. Rozhodčí: Pena Miroslav - Nehasil Lukáš, Šálková Helena. Diváci: 40. Sestava Zlína: Husták – Vörös, Nevěřil (81. Pacik), Hvozdenský (73. Hošťálek), Hellebrand, Dorňák, Ondroušek (56. Hodulák), Štefan, Dvořák, Tomaštík (81. Kroča), Koňařík (73. Filgas).