FC Zlín oficiální web

I JUNIORKA PORAZILA JIHLAVU

U21

17.10.2017

Na vítězné vlně se drží zlínská juniorka. Na zlínské Vršavě porazila Vysočinu Jihlavu a upevnila si pozici na třetím místě tabulky.

Hned ve 4. minutě se ocitli domácí ševci v šanci a také následně ve vedení v utkání. Podio zachytl špatnou rozehrávku Jihlavy, posunul míč na Bartošáka a ten v samostatném úniku podél brankáře rozvlnil síť, 1:0.

Hned o minutu mohlo být srovnáno. Hosté dali křižný míč za našeho obránce, odtud putoval míč před bránu, kde hostující útočník skluzem jen těsně nedokázal usměrnit míč za Zlámalova záda. O chvíli později se zase blýskl pěknou individuální akcí Bartolomeu, bohužel jeho střela mířila nějaký metr nad Kolářovu bránu.

Poté se hra odehrávala především ve zlínské režii, domácí kopali za první poločas 10 rohových kopů, ale z žádného se nedokázali prosadit. To se povedlo až těsně před poločasem.

Ve 40. minutě putoval centrovaný míč do vápna Jihlavy, tam se nejprve srazili dva zlínští borci, ale to žlutomodrým vůbec nemuselo vadit, protože k míči se dostal Bartolomeu a pohotovou střelou nedal Kolářovi šanci, 2:0.

A to do poločasu nebylo ještě vše. Ve 44. Minutě vyslal dlouhý míč za obranu Štěpánek, toho se ujal Zahradník, který putoval opět sám na brankáře a střelou na přední tyč překonal brankáře potřetí, 3:0.

Druhý poločas začali aktivněji hosté a hned v úvodu byli za svou snahu odměněni. V 50. Minutě po centru do vápna hlavičkoval osamocený Svatík přesně k tyči, 3:1.

Poté byli hosté více nebezpeční a brankář Šiška musel vytáhnout střelu z bezprostřední blízkosti na rohový kop. To bylo ale od jihlavských téměř vše. Ve zbytku zápasu se snažili více o útočení, ovšem nebezpečnější byli ševci.

Nejprve putoval po vysunutí dobře hrajícího Podia Oulehla sám na brankáře, bohužel místo zakončení volil přihrávku na obsazeného Votavu. Poté zafungovala spolupráce bratrů Mlýnků, kteří vybídli k zakončení Duvalu, ale i jeho střela se mezi tři tyče nevešla. Deset minut před koncem měli poslední možnost hosté z Jihlavy, po ztrátě míče ve vápně pálili je pár centimetrů vedle zlínské tyče.

A v 88. minutě stanovili domácí konečné skóre utkání na 4:1. Duval vysunul za obranu Víťu Mlýnka, který uháněl s Nečasem sám na brankáře. Druhý jmenovaný dostal přihrávku před prázdnou bránu a pohodlně uklidil míč do sítě.

K dalšímu utkání zajíždí ševci v neděli do Karviné.

FC FASTAV Zlín U21 – FC Vysočina Jihlava U21 4:1 (3:0)

Branky: 4. Bartošák, 40. Bartolomeu, 44. Zahradník, 88. Nečas – 50. Svatík
Rozhodčí: Mrázek – Pochylý, Horák
ŽK: 42. Štěpánek – 88. Beseda
Diváci: 75

FC FASTAV Zlín: Zlámal (46. Šiška) – Zahradník, Štěpánek, Tkadlec, Holík (52. Nzembi), Venený, Mlýnek M. (87. Nečas), Bartolomeu, Votava (73. Mlýnek V.), Podio, Bartošák (52. Oulehla)

FC Vysočina Jihlava: Kolář – Kryštůfek, Smejkal, Záviška, Daníček, Marcin (26. Časta), Fikar (46. Fikar), Beseda, Dujmovič, Svatík, Vašíček (46. Průša)