FC Zlín oficiální web

Juniorka v posledním zápase deklasovala Liberec

27.05.2018

Juniorka si doslova užila poslední kolo Juniorské ligy. Dokázala vstřelit pět branek Liberci a zaslouženě si odvezla tři body. Navíc hattrickem se blýskl Matěj Votava, který si stihl o den dříve připsat i první ligový start.

Mladí ševci byli hned od začátku zápasu lepším týmem. Svou převahu navíc vyjádřili i první vstřelenou brankou. Ve 13. minutě pláchl obraně Votava, který si poradil i s dotěrným obráncem a překonal domácího brankáře poprvé, 1:0.

Po vstřelené brance se vůbec nezměnil obraz hry, bohužel se ale změnilo skóre. Po velké chybě ve zlínské rozehrávce srovnal skóre domácí Vrabec, 1:1. Zlínští si opět chtěli vzít vedení na svou stranu, ale proti byl liberecký brankář Konečný. Ten dvakrát dokázal výborně zasáhnout proti střelám Votavy.

Ale do poločasu stihli zlínští skórovat. Ve 43. minutě se po přiťuknutí Votavy prosadil Zahradník, 2:1.

Druhý poločas začal krásnou kombinací zlínského mužstva okořeněnou brankou. Votava nechal na sebe natáhnout několik domácích obránců a poté vyslal do úniku Martina Mlýnka, který elegantně obloučkem přehodil Konečného, 3:1.

A to nebylo ze strany zlínských vše. Po rohovém kopu se v 66. minutě prosadil Votava, 4:1. Liberec poté mohl korigovat skóre po špatné rozehrávce zlínských, ale nedokázal přesně zakončit.

To se ale povedlo na druhé straně zlínskému Votavovi a ten tak čtyři minuty před koncem zápasu stihl zkompletovat hattrick, 5:1.

Zlínští tak zakončili výborným výsledkem první ročník v Juniorské lize, ve které skončí na krásném 6. místě.

FC Slovan Liberec U21 - FC FASTAV Zlín U21 1:5 (1:2)

FC Slovan Liberec: Konečný – Baláž, Doležal (46. Gembický), Dvořák, Heppner, Kazda (82. Vebr), Micovčák, Michalec, Michal (46. Prokš), Sixta (66. Obročník), Vrabec

FC Fastav Zlín:  Šiška – Košák, Tkadlec A., Votava, Nečas (89. Knedla), Vičánek (82. Tkadlec R.), Zahradník (69. Tkadlec), Mllýnek V. (69. Sklenář), Gettler, Venený, Mlýnek M.

Branky: 29. Vrabec -  13., 65. a 85. Votava, 43. Zahradník, 49. Mlýnek M.            ŽK: Dvořák, Heppner