FC Zlín oficiální web

Fotbalistky Zlína si v baráži vybudovaly slibný náskok

06.06.2022

Zlínské fotbalistky směle nakročily směrem k účasti ve II. celostátní fotbalové lize. V úvodním barážovém duelu zdolaly na Vršavě celek Příbrami 3:0. Odveta se hraje za týden na hřišti vítěze České fotbalové ligy žen.

Na Vršavě začaly domácí hráčky útočit hned od první minuty, kdy Pavla Šiblová vysunula Vendulu Machů, ale příbramská gólmanka její střelu zneškodnila. Ve 4. minutě se do první své šance dostala Barbora Marholtová: obrala o míč váhající obránkyni a vystřelila z úhlu, avšak hostující gólmanka dokázala opět odvrátit na roh. Po něm střílela hlavou Vendula Machů těsně vedle. V 17. minutě mohla Barbora Marholtová dorazit střelu Sáry Illéšové, avšak míč těsně minul tyč příbramské branky.

Ani Příbram se pouze nebránila, zejména rychlá Jana Smíšková a kapitánka Tereza Řezaninová dělaly domácí obraně starosti. Právě kapitánka Příbrami vystřelila z dobré pozice ve 34. minutě těsně vedle. Ve 37. minutě se napotřetí nenechala chytit do příbramské ofsajdové pasti Barbora Marholtová, jež se dostala za obranu hostujících hráček, a obešla i brankářku; avšak radost domácí lavičky byla předčasná: střela do prázdné branky šla opět těsně vedle. Do poločasu přišla ještě jedna velká šance Příbrami: ve 45. minutě udělaly chybu do té doby spolehlivě hrající domácí obránkyně, takže útočnice Příbrami mohla jít sama na branku, ale Michaela Matlachová opět zachránila.

I po přestávce ženy ve žlutomodrém pokračovaly v dobývání příbramské branky. Ve 49. minutě Nela Ševčíková přihrála na křídlo Barboře Marholtové, ta poslala centr před branku, ale Sára Illéšová vystřelila jenom vedle. V 51. minutě konečně protrhla svou střeleckou smůlu Barbora Marholtová: zpracovala si v šestnáctce Příbrami centr Kateřiny Dohnálkové, otočila se a vystřelila z úhlu k tyči příbramské branky.

Náskok domácích žen mohla zvýšit Pavla Šiblová, když prošla ze strany přes dvě protihráčky, ale gólmanka její střelu vytlačila na roh. V 61. minutě Pavla Šiblová poslala pas na Evu Vyvlečkovou, jež našla před brankou Barboru Marholtovou, pro kterou byla branka opět příliš malá. Znovu radovat z gólu se tak mohla radovat až v 69. minutě tentokrát asi nejhezčí akci zápasu rozjely na levé straně narážečkami Zuzana Hanáčková a Eva Vyvlečková. Druhá jmenovaná nakonec poslala balón Nele Ševčíkové a po její přesné přihrávce Barbora Marholtová zakroutila svou střelu přesně k tyči příbramské branky na 2:0.

Náskok domácích žen mohla hned po svém nástupu na hřiště zvýšit Lenka Zeťková, které po přihrávce Barbory Marholtové před branku střela sjela po kopačce, takže míč mohla sebrat gólmanka Příbrami. V 82. minutě si vzala míč Pavla Šiblová, dokázala se vyškubnout i poslední obránkyni marně se snažící ji zastavit chycením za dres, ale nedokázala zamířit přesně. Přesto se zlínské ženy dočkaly zvýšení svého náskoku: Nela Ševčíková v 85. minutě nejprve vystřelila z trestného kopu tak, že jej gólmanka stačila pouze vyrazit na roh; sama se ujala jeho provedení a centr na přední tyč si obránkyně Příbrami srazila do vlastní branky.

Příbram potom ještě zahrozila dvěma šancemi v 88. a 90. minutě, které obě zmařila spolehlivá Michaela Matlachová. Žlutomodré holky tak zaslouženě zvítězily, ale ještě je čeká odveta, která se hraje v neděli 12. 6. v Milíně u Příbrami se začátkem ve 14.30 hodin.

Velký fanoušek FC FASTAV Zlín a dívčího fotbalu, který je ze svého aktivního fotbalového působení známý pod přezdívkou „Didi“, věnoval oběma týmům dárkové balíčky. Didi také vybral nejlepší hráčky obou týmů a po skončení zápasu jim předal věcnou cenu. Z domácího týmu to byla Barbora Marholtová, která dokázala dvakrát skórovat, za Příbram cenu dostala Veronika Pilousková.

VÝSLEDEK – BARÁŽ O ÚČAST VE II. LIZE ŽEN (1. zápas): FC FASTAV ZLÍN – 1. FK PŘÍBRAM 3:0 (0:0). Branky: 51. a 69. Barbora Marholtová, 85. Nela Ševčíková. Sestava Zlína: Matlachová – Hrubá, Martáková, Hanáčková, Vyvlečková (80. Martináková) – Machů, Nela Ševčíková, Šiblová (87. Novosadová), Dohnálková, Marholtová (90. Žalková) – Illéšová (66. Zeťková).