FC Trinity Zlín oficiální web

Janetzký poprvé v lize nastoupí proti Opavě. Jsem tam doma, připomíná


16.08.2019


Trenér Csaplár o něm tvrdí, že má dokonalý umělecký dojem, ale špatná čísla. Že je jako Ferrari, které jezdí jako Škoda Fabia. Prostě, že má na víc.

Záložník zlínského Fastavu Jakub Janetzký se snaží brát slova svérázného kouče k srdci. Mladý středopolař chce trenérovi ukázat, že to není pravda. Minule rozsekl gólem v závěru důležitý duel s Teplicemi, další možnost předvést se má v sobotu v Opavě. Ve městě, kde se narodil a kde nejen fotbalově vyrostl. „Bude to pro mě speciální zápas. V Opavě jsem doma. Těším se na to a věřím, že nastoupím,“ říká Janetzký.

Bývalý mládežnický reprezentant ještě nikdy ve FORTUNA:LIZE proti mateřskému klubu nenastoupil. Když byl v Jablonci, Slezský FC hrál ještě druhou ligu. Teď se možná dočká premiéry. „Záleží jenom na trenérovi, zda mi dá šanci a postaví mě. Já jsem připravený, a pokud nastoupím, odvedu maximum pro Zlín,“ slibuje.

Pokud by po týdnu opět skóroval, radost by skryl uvnitř a se slavením gólu by se z úcty k soupeři mírnil. „Ale bude to těžké. Opava hraje doma dobře, navíc se dokáže prosadit i střelecky. Bude to těžký zápas, ale pokusíme se to urvat,“ uvedl Janetzký. 

Spolehnout se může na podporu z hlediště. V ochozech stadionu bude mít přítelkyni, rodinu i kamarády. Chybět na tribuně nebo ani strýc, se kterým shodně nosí číslo osmašedesát. „Musím sehnat kolem deseti lístků,“ přiznává Janetzký.

Fandit mu budou i další přátelé a známí. „Je pravda, že v Opavě mám docela dost kamarádů. S některými jsem si už psal, ale nehrotíme to do extrémů. Sázet se s nikým nebudu,“ vzkazuje s úsměvem.

Ať už zápas dopadne jakkoliv, o víkendu zůstane ve Slezsku. „Mám to v plánu. Nechám si doma auto,“ dodává s úsměvem.

Na Letnou se po posledním vyhraném zápase s Teplicemi vrátila dobrá nálada. Ševci se po triumfu nad Severočechy dostali v tabulce výš, venku ale zatím nebodovali ani neskórovali. „Bohužel neproměňujeme šance. Vždycky se v zápase dostaneme do dvou až tří stoprocentních příležitostí, ale v zakončení nejsme přesní,“ ví mladý středopolař.

Také podle Janetzkého, který přestoupil do Zlína letos v létě z Jablonce, může třaskavou bitvu ve Slezsku rozhodnout první gól. „Musíme být od začátku aktivní a jít tomu naproti,“ říká.

Opava, které v minulém kole v Jablonci přišla o vyloučeného Jurečku, se může opřít o veterána Zavadila. Nejstarší hráč ligy diriguje hru Slezanů a i po čtyřicítce střílí nádherné branky. „Klobouk dolů před Pavlem. Je neuvěřitelné, jak v tolika letech hraje. Má velký přehled, výborně zahrává standardky, ze kterých těží opavští hlavičkáři,“ dodává Janetzký.

Podkategorie

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Ostrava351191553:5042
2.Teplice351191545:6742
3.Jablonec3510101549:6340
4.Pardubice351142038:6337
5.Zlín357131543:6034
6.Brno35891841:6433