FC Zlín oficiální web

Ševci vstoupili do poháru vítězně

14.09.2022

Svěřenci trenéra Jana Jelínka potvrdili roli favorita a na půdě divizního Startu Brno zapsali pohodlné vítězství 3:0. O výsledku rozhodla úvodní půle, když ševce poslal do vedení už v 9. minutě Janetzký. Ve 27. minutě navýšil z pokutového kopu vedení žlutomodrých Drame, o deset minut později pečetil stav Silný.

TJ Start Brno

0:3

0:3

2. kolo. kolo - MOL Cup, 14.9.2022, 16.30 hod.
hřiště TJ Start Brno, Loosova ulice

FC TRINITY Zlín

Branky: 9. Janetzký, 27. Drame z penalty, 36. Silný ŽK: Ryšavý, Pařízek (oba START Brno) ČK: Hlinka

Počet diváků: 820

TJ Start Brno: Andres – Žalud, Avdić, Ryšavý (46. Pyš), Hubr, Kaláb (72. Michna), Pařízek, Jonáš (60. P. Demeter), Doubravský (78. Stasiuk), R. Demeter, Havlín

FC TRINITY Zlín: Dostál – Reiter (46. Hrubý), Simerský, Kolář, Hloušek – Dramé, Hlinka, Hellebrand (78. Jawo), Janetzký (46. Hrdlička), Vukadinovič (63. Bartošák) – Silný (78. Kovinič). Trenér: Jelínek.

Už po dvou minutách prověřil pozornost domácího brankáře Janetzký. O pět minut později jeho nedůrazné zakončení vykopla z brankové čáry domácí obrana.

Poté to zkoušel z dálky Vukadinovič, ale jeho střelu vytěsnili domácí na rohový kop. Z toho už Zlínští udeřili, když se hlavičkou prosadil aktivní Janetzký - 0:1.

Ve 27. minutě fauloval domácí brankář Silného, nařízenou penaltu proměnil Drame - 0:2.

Zlínský záložník byl při chuti, jeho střela z dálky mířila těsně vedle tyče, vzápětí jeho ránu lapil brankář.

Na rozdíl tří branek navýšil ve 37. minutě svou premiérovou brankou ve zlínském dresu Silný, když využil špatné rozehrávky domácí obrany a lobem překonal brankáře - 0:3.

Před koncem poločasu zahrozili poprvé domácí, ale hlavička Hubra minula vzdálenější tyč.

V úvodu druhé půle se řítil do vápna domácích Silný, obešel brankáře, toho však před prázdnou bránou zastoupil obránce.

V 53. minutě přišla komklikace. Po zákroku Hlinky ve středu hřiště tasil rozhodčí rovnou červenou katru a zlínský středopolař musel ze hřiště.

Po hodině hry se prokličkoval před bránu Vukadinovič, brankáře už překonat nedokázal. Na opačné straně zahrozil Havlín, ale prováhal čas na přihrávku a jeho zakončení zblokoval Simerský. O minutu později jeho střelu téméř v totožné akci Simerský nezblokoval a domácí hráč jen těsně minul tyč Dostálovy brány.

Těsně před koncem zachránil čisté konto v hostující bráně Dostál, když vytěsnil na brankové čáře hlavičku domácího útočníka.