FC Zlín oficiální web

Stanislav Dostál: Pár zápasů nám uteklo, už bych si moc přál vyhrát


16.02.2021


Už zítra ve 14:00 vyběhnou ševci k dalšími ligovému utkání. Opět se představí venku a tentokrát na půdě Liberce, s kterým budou dohrávat odložený zápas 17. kola. K tomu nemohli nastoupit z důvodu nařízené karantény. Nyní tak čeká Zlínské hodně náročné období. Utkání půjdou v rychlém sledu.

Pět zápasů během patnácti dnů? Stanislav Dostál v tom velký problém nevidí. „Asi většina hráčů má raději, když se co nejvíc hraje,“ hlásí zlínský gólman, jenž hodnotí první utkání po karanténě pozitivně. “Cítil jsem se celkem fajn, ale abych řekl pravdu, trošku mě znervózňoval terén, protože to bylo hodně měkké a hrbolaté, čemuž se nejde ani moc divit v takovém počasí,” naráží na problém aktuálních dnů.

Teploty klesaly hluboko pod bod mrazu a obzvlášť pro gólmany je situace pak ještě těžší, než pro hráče, jenž se alespoň trochu zahřejí běháním. “Není to ideální samozřejmě, snažíte se zimu tolik nevnímat. Bohužel ty terény nás nutí hru zjednodušit a opravdu se koncentrovat na každý balón. Bohužel to někdy hlavně při kopech nevyjde. Zkrátka člověk se s tím snaží popasovat, jak nejlíp umí a vyvarovat se nějakým hloupým chybám,” vysvětluje gólmanská jednička ševců.

Sám potvrzuje, že stát v bráně dlouho bez zákroku není úplně příjemné. “Je rozdíl, když čekáte v 15 stupních třeba i dvacet minut na zákrok, než když je pod nulou. Ale jak říkám, zápas vás vtáhne, tak na to není tolik času přemýšlet, jestli vám je zima, nebo ne.” Pokud tomu situace nenahrává, tak se brankáře do hry snaží obránci zapojit co nejméně. “Nějaké pokyny jsou a vždy to záleží, jak v tu chvíli vypadá terén,” říká Dostál.

Slovan v minulém kole doma remizoval s Českými Budějovicemi 0:0. Co tento zápas Zlínu napověděl? “Co jsme měli možnost zhlédnout na videu, tak zápas s Budějovicemi byl plný osobních soubojů. Hrálo se hodně nahoru dolů. Liberci chyběli konstruktivní hráči, jako třeba Sadílek s Mosquerou. To se třeba může změnit, těžko teď odhadovat. Každopádně my musíme ještě přidat a já osobně doufám, že se nám to povede a budeme na tom herně lépe, než v zápase v Brně,” hlásí devětadvacetiletý gólman.

Dobře si je však vědom kvalit současného Slovanu, kterému v tabulce náleží páté místo. “Liberec je silné mužstvo. Hodně soubojové a jak už jsem řekl, doplněné šikovnými konstruktivními a rychlými hráči. Respektujeme jejich sílu, ale taky víme, kde mají slabiny, a to bychom chtěli využít,” vyzývá Dostál, jenž by si už konečně přál dosáhnout na vítězství. “Samozřejmě vnímám, že pár zápasů nám uteklo, kde se dalo vyhrát a už bych si osobně moc přál vyhrát. Věřím, že se nám to co nejdřív podaří a aby nám zase ten pomyslný vítr napnul plachtu.”

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec338131242:4837
2.Bohemians338121332:4636
3.Pardubice33971734:4734
4.Karviná33781837:5829
5.Č. Budějovice33771939:6728
6.Zlín335121639:6627