FC Zlín oficiální web

VIRTUÁLNÍ DERBY: Ševci se chystají na první duel po dlouhé pauze


30.04.2020


Dlouhá pauza je za námi a netradičně již v pátek od 18 hodin čeká ševce první utkání po odeznění omezení způsobené nákazou Covid-19v Česku. „Těšíme se všichni na první zápas. Po tak dlouhé pauze jsme všichni natěšení,“ řekl brankář Stanislav Dostál. 

„Myslím si, že jsme dobře připravení, čeká nás úhlavní rival, takže lze předpokládat spíš vyrovnaný zápas,“ tuší obránce Robo Matejov. „Věřím, že zvítězíme,“ dodává odhodlaně. 

Ševci poslední derby zvládli vítězně a i nyní by rádi brali všechny tři body. „Pamatuji si, že to byl těžký zápas, stejně jako každé derby. Po standardce jsme šli do vedení, když Pozny to hlavou prodloužil do brány. Ve druhé půli jsme náskok ještě navýšili na 2:0, ale ke konci jsme si zahrávali a zbytečně inkasovali taky po standardce,“ vybavuje si Matejov. „Na konci jsme přežili jejich vyloženou šanci, takže jsme na konci byli šťastnější s výhrou 2:1,“ doplnil.

Nyní svěřence trenéra Bohumila Páníka čeká úplně jiný zápas. „Budou motivovaní nám oplatit poslední porážku. Navíc jsou teď na koni, dokázali v této sezoně porazit Spartu, Slavii i Plzeň, takže jistě budou chtít mít další cenný skalp sezony,“ tuší strážce zlínské brány Dostál, který by se rád objevil mezi třemi tyčemi.

„Sestavu se dozvíme až v den zápasu. Věřím, že volba padne nakonec na mě a budu si moci užít derby na hřišti. Pro mě, jako pro odchovance Zlína tento zápas moc znamená, takže udělám vše pro to, abychom neodešli poraženi a mohli případně s fanoušky oslavit všechny tři body, které si všichni tak moc přejeme,“ říká Dostál. 

Ševci si musí dát pozor především na trojici Zajíc, Petržela a Daníček. „Všichni jsou nepříjemní. Petržela je hodně běhavý, a když dostane prostor, blbě se už chytá a mnohdy je to i za cenu žluté karty, což by do dalších minut mohlo být jistým omezením,“ vypozoroval Matejov. 

Ve velmi dobré formě je i útočník Tomáš Zajíc, který ovšem v posledních dnech podepsal od další sezony smlouvu s Baníkem Ostrava. „Těžko říct, zda trenér vsadí na zkušenosti a postaví jej do sestavy, nebo naopak bude chtít zapracovávat někoho mladšího. Každopádně my se musíme připravit na obě varianty a počítat s tím, že se v sestavě může objevit,“ nevylučuje Dostál. 

Statistiky z posledních jedenácti derby ukazují, že pokud Zlínští vstřelili víc, jak jednu branku, znamenalo to pro ně vítězství. Slovácko totiž ve všech posledních jedenácti vzájemných zápasech nevstřelilo v jednom zápase víc, jak jednu branku. 

„To jsou statistiky, na které se nemůžeme moc ohlížet. Každopádně platí fakt, že dopředu musíme být pokud možno co nejvíce produktivní a vzadu neinkasovat,“ hledá cestu k vítězství Robo Matejov. 

„Jak zaznělo ve známém seriálu – čím víc gólů dáme, tím víc bodů máme, takže tím se jistě budeme řídit v dnešním zápase,“ uzavřel s úsměvem Dostál. 


Vstupenky můžete kupovat stále ON-LINE.

NEZAPOMEŇTE! ČÍM VÍCE VSTUPENEK POŘÍDÍTE, TÍM VĚTŠÍ MÁTE ŠANCI NA VÝHRU!!

Děkujeme všem, kteří se zapojili a podpořili tuto charitativní akci!

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec338131242:4837
2.Bohemians338121332:4636
3.Pardubice33971734:4734
4.Karviná33781837:5829
5.Č. Budějovice33771939:6728
6.Zlín335121639:6627